Trogir, perla Trogirské riviéry

Starobylé městečko s překrásným pobřežím nabízí vše pro pohodovou rodinnou rekreaci, procházky i poznávání...

Trogir, "Malé Benátky"

Trogir je jedním z nejkrásnějších a také nejvíce navštěvovaných letovisek v celé Dalmácii. Nabídne Vám historické památky, nádherné koupání i krásnou přírodu. Jádro městečka se nachází na malém ostrůvku, který je s pevninou a též přilehlým ostrovem Čiovo spojen mosty. Možná právě proto se Trogiru přezdívá "Malé Benátky".

Historie města spadá až do 3. století p. n. l., kdy bylo založeno Řeky pod názvem Tragurion. V dalších staletích se stal Trogir významným přístavem, putoval z rukou do rukou, než se pak po roce 1918 stal se součástí nově vzniklé Jugoslávie.

Hodinová věž v Trogiru

Památky na každém kroku

Kulturní a historický význam města byl potvrzen v roce 1997 zápisem do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Jeho malebné centrum částečně obehnané kamennými hradbami je velice ceněné jako jedinečná ukázka románského ostrovního města. Většina staveb pochází ze 13. až 18. století. Pýchou města je bezesporu románská katedrála sv. Vavřince (též katedrála sv. Jana Trogirského nebo sv. Jana Ursini) ze 13. - 15. století. Vystoupáte-li na místní 47 m vysokou zvonici, uchvátí Vás nádherný pohled na celý Trogir, Kaštelský záliv i pohoří Kozjak těsně za ním.

Historické jádro městečka Trogir v Chorvatsku

Další zájezdy do Chorvatska