To nejlepší z Istanbulu + PRINCOVY OSTROVY + MOŘE (letecky z Prahy)Nezapomenutelný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu a navštívíte i ostrov Büyükada. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Překročte s námi bránu orientu, poznejte Istanbul a vychutnejte si turecký život na Princových ostrovech!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Plavba lodí po Bosporu

Dospělý 740.00 Kč
Dítě 620.00 Kč

Fakultativní výlet a koupání na ostrově Büyükada

Dospělý 1120.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Snídaně v hotelu je formou bufetu.
Během dne při prohlídce Istanbulu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Ubytování: hotel ***

3* hotel v centru Istanbulu.
V pěší dostupnosti k několika významným památkám, k restauracím i obchodům.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy a přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel na ubytování.
2. den: Dopoledne vás čeká prohlídka centra města s historickými památkami, odpoledne uvidíte známou čtvrť Galata a pro zájemce je připravena oblíbená vyhlídková plavba lodí po Bosporu. Po snídani se vydáme na Sultanahmet, centrum starověkého města Konstantinopole. Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu , která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a 6 minaretů. Na Hipodromu, bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole, budeme moci zhlédnout  obelisk z Egypta ,  Serpentine sloupy z Delphi  a  Fontánu Willhelma II , Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města. Odpoledne společně  navštívíme čtvrť Galata, ležící na tzv. "druhé straně Istanbulu", která byla založena jako západní latinsko-katolická kolonie obývaná židy, Janovskými a Benátskými obchodníky   (podle této části se nazývá i významný turecký fotbalový klub Galatasaray SK). Ze staré Galatské věže se nám naskytne nádherný pohled na celý Zlatý roh , následně si prohlédneme i Tunel, podzemní lanovou dráhu, která je po londýnském metru druhým nejstarším systémem podzemní dráhy na světě. V podvečerních hodinách vás pozveme na " top výlet lodí po Bosporu " , s nezapomenutelnou podívanou na evropskou a asijskou část města Istanbulu.
3. den: Dnešní den máte možnost navštívit sultánský palác Topkapi či historický chrám Hagia Sophia. Dále si užijete nákupy v bazaru a navštívíte mrakodrap Sapphire. Po snídani se opět vydáme do centra města. Den začneme  prohlídkou sultánského paláce Topkapi, který sloužil jako sultánova rezidence Velké Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady. V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia, nádherný byzantský kostel - jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto ho mnozí historikové nominovali na  osmý div světa, Konstantinův spálený sloup, hřbitov s hrobkami sultánů   a nevynecháme ani  návštěvu Velkého Bazaru. Pro zájemce následuje výlet na Sapphire - nejvyšší mrakodrap v celém Turecku  a 4. nejvyšší v Evropě. Svou výškou 236 m láká turisty z celého světa na krásnou vyhlídku a díky 4D simulaci letu helikoptérou nad městem si odnesete i dříve nepoznané zážitky a úchvatné vyhlídky.
4. den: Tento den je určen pro poznávání asijské části Istanbulu a k jedinečné návštěvě tureckých lázni.  Z hotelu se vydáme moderním podzemním metrem vedoucím pod Marmarským mořem, kdy se při cestě dostaneme až do hloubky 56 metrů pod hladinou moře, na  asijskou část města . Následuje společná prohlídka, kde budeme objevovat památky i každodenní život místních obyvatel. Uvidíme mešitu Rum Mehmed Pasha a přilehlý trh se spoustou ovoce, zeleniny, květin, ryb, bylin a dalších produktů z Asie. Následně se vydáme k další překrásné mešitě Mihriman Sultan , dílu Minara Koca Sinana, kterou dal p ostavit sultan Sulejman Nadherný pro svou oblíbenou dceru princeznu Mihrimah. Následuje individuální volno k nákupům a obědu. V odpoledních hodinách mají zájemci jedinečnou příležitost vykoupat se a  relaxovat v tradičních tureckých lázních, kde se necháme "rozmazlovat" lázní, pílingem a masáží profesionálů včetně malého občerstvení pravým tureckým čajem. Odpoledne nám ještě zbude volný čas na  nákupy v Kadikoy a zpět na evropskou stranu se dostaneme lodí.
5. den: Fakultativní celodenní výlet nás společně zavede na ostrov Büyükada, který je jedním z Princových ostrovů. Princovy ostrovy , které se nachází v severovýchodní části Marmarského moře, se skládají z 9 ostrovů. Název pro ostrovy pochází z byzantského období, kdy byly místem pobytů šlechticů, knížat, císařů a dokonce se používaly jako místo vyhnanství patriarchů. Byzantský císař Justin II. zde dal postavit velkolepý palác a klášter na ostrově Büyükada . Dnes jsou tyto ostrovy oblíbeným místem pobytu na příjemných plážích mezi typickými vilami Yelli s možností projížďky kočárem taženým koňmi a pochutnání si na místních specialitách. Na ostrově jsou zakázaná motorová vozidla, poklidnou atmosféru tohoto výjmečného místa si tedy oblíbíte velmi snadno. V případě, že se nebudete chtít výletu zúčastnit, tak lze tento den využít k individuálnímu programu, návštěvě muzeí či k nákupům.
6. den: Po snídani možnost krátké procházky městem s prohlídkou Valentova aquaduktu a hradeb ze 4.- 6. století n. l. Následně přesun z hotelu na letiště a  odlet zpět do Prahy.

květen 2022

31.05. - 05.06.22 úterý - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 6 dní

červenec 2022

05.07. - 10.07.22 úterý - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 6 dní

srpen 2022

30.08. - 04.09.22 úterý - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 6 dní

září 2022

13.09. - 18.09.22 úterý - neděle
snídaně letecky
Sleva 11% 18 990 Kč 16 990 Kč
cena za 6 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha - Istanbul - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště Istanbul - hotel Istanbul - letiště Istanbul
 • 5x ubytování v Istanbulu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře
 • vstupné na místě
 • bakšišné (cca 15 €/pobyt)
 • doporučené kapesné minimálně 250 €/osoba/pobyt
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč