To nejlepší z Korsiky + MENHIRY VE FILITOSE + KOUPÁNÍ VE STŘEDOMOŘÍ (letecky z PFrancie s italským nádechem… Míříme na čarokrásnou Korsiku. Z paluby lodi spatříte divoké skalní útvary Calanches a projdete se soutěskou Spelunca. Poznáte barevnou Bastii, korsickou duši města Corte, bělostné Bonifacio nebo Napoleonovo Ajaccio. Dáte si mořské plody i víno. Objevíte tajuplné menhiry. A zrelaxujete u moře. Připraveni na Korsiku? Zažijte ji tělem i duší!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

v hotelích jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

hotely na Korsice (poblíž centra města)
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, s přestupem, a přílet do Ajaccia. Po příletu bude v závislosti na letových řádech možný program ve městě Ajaccio . Procházka, večeře nebo koupání.
2. den: Poznávání Korsiky začneme prohlídkou nevšedních přírodních útvarů, které nejspíš modeloval sám ďábel. Pak se projdeme soutěskou Spelunca a navštívíme perlu ostrova, malebné Porto. Po snídani se vydáme ke skalním útvarům Calanches (Calanques de Piana ), které jsou zapsány na seznamu UNESCO . Oranžové a růžové útesy spadající do moře popsal Guy de Maupassant jako „hrůzný zvěřinec zkamenělý vůlí extravagantního boha“ zejména proto, že ve skalách objevíme nejrůznější zvířecí i lidské postavy . Zastavíme se u tzv. Psí hlavy s možností pěší procházky stezkou dolů na zkamenělinu Hrad. Poté na nás čeká soutěska  Spelunca , jedinečný přírodní žulový útvar táhnoucí se v délce dva kilometry . Příkré žulové útesy ohraničují zelenou vodu bystřiny a efekt temna dotváří okolní ostré vrcholky hor. Dojedeme k prvnímu mostu a společně se můžeme projít k druhému mostu stezkou, která je zčásti kamenitá. Divokou přírodu zde střídá koupání v tůních, v řece a odpočinek. Odpoledne dorazíme do města Porto , které bývá nazýváno perlou Korsiky. Zde se budeme moci vykoupat na krásné oblázkovo-písečné pláži nebo třeba můžeme navštívit historickou obrannou věž na útesech nad městem.
3. den: Dnešek bude především ve znamení mořeplavby. Nejprve si vychutnáme Korsiku z paluby lodi. Při plavbě nevynecháme ani rezervaci Scandola. A odpoledne vyrazíme po stopách Kryštofa Kolumba. Po snídani se nalodíme a budeme se plavit na lodi dvě hodiny podél korsického pobřeží. Prozkoumáme společně severní stranu zálivu u města Porto , nevynecháme přírodní rezervaci Scandola , zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO . Zdejší přírodní útvary vznikly sopečným výbuchem před mnoha miliony let a následná eroze tak vytvořila množství úžasných jeskyní, slují a puklin ve všech možných barvách. Sopečná krajinná rezervace a atypické barvy útesů a skal, které ji tvoří, činí z této lokality jednu z nejznámějších na Korsice, a to jak pro svou krásu, tak pro svůj divoký a zachovalý charakter.  Čeká nás i malý rybářský ráj,   záliv Girolata (UNESCO) , kde se nachází stejnojmenná vesnička, která je přístupná pouze po vodě nebo pěšky. Odpoledne navštívíme město Calvi , jež je známé nejen svými jazzovými festivaly. Jeho obyvatelé jsou skálopevně přesvědčeni, že právě v jejich městě se v 15. století narodil mořeplavec Kryštof Kolumbus. Podíváme se též na hradby místní  monumentální Citadely a ke katedrále sv. Jana Křtitele ze 13. století.
4. den: Čekají na nás dvě úžasná města ostrova. Prvním je metropole Bastia, která se pyšní barokními kostely a secesními budovami. A druhým je samotná duše Korsiky, město Corte. Tento den zahájíme prohlídkou  největšího města Korsiky   Bastia . Středomořskou atmosféru nasajeme nejprve na hlavním náměstí Place St-Nicolas , kde navštívíme krásný secesní obchod Maison Mattei , ve kterém si mohou zájemci koupit typické korsické likéry . Prozkoumáme i starou část města, které dominují úzké uličky, barokní kostely i vysoké obytné domy a vybledlé fasády secesních budov. Odpoledne se vypravíme do města Corte , které je prý ztělesněním korsické duše. Projdeme si toto osaměle ležící městečko vklíněné mezi skaliska a horské hřebeny a zájemci budou moci navštívit místní Citadelu a Korsické muzeum . V Corte se zrodil korsický nacionalismus, právě zde vznikla v roce 1731 první Národní ústava. Ubytování v Corte.
5. den: Dnes se vydáme na nejfotogeničtější místo celého ostrova. Je jím město Bonifacio, které už z dálky láká bělostnými útesy. Odpoledne si pak užijeme koupání na samotném jihu ostrova. Ráno se vypravíme do města  Bonifacio , které je jednou z největších korsických atrakcí. Město ležící na poloostrově z bílého vápence a pohled na bělostné skalní útesy je nezapomenutelný. Vydáme se na prohlídku starého města, začneme u Citadely a postupně budeme sestupovat níže do města a blíže k moři. Nevynecháme  schody krále Aragona . Tvoří je celkem 187 schodů , jež dle oficiálních zdrojů vytesali mniši v 15. století. Legenda praví, že kamenné schody vytesali vojáci krále aragonského za jedinou noc. Společně si můžeme užít plavbu kolem útesů, během které si vychutnáme nejen vyhlídky na město a skály, ale doplujeme také k místním mořským jeskyním, hrajícím všemi barvami. Volno k individuálním zájmům, procházce po pobřeží či koupání. Ubytování v Bonifaciu.
6. den: Dopoledne se zastavíme ve městě Sartène, kterému se přezdívá bašta banditismu. Poté budeme pokračovat do města Propriano, kde se budeme věnovat zejména odpočinku u moře. Cestou na sever se vydáme do spletitých kamenných uliček města Sartène . Toto město je snad nejkorsičtější ze všech korsických měst, pyšní se nejzachovalejším historickým jádrem a bývá též nazýváno „baštou banditismu a krevní msty“ .  Naším hlavním cílem bude ale městečko Propriano , vcelku rušné letovisko na západním pobřeží ostrova. Čeká nás odpoledne plné relaxu, koupání či ochutnávek korsické gastronomie. Ubytování v Proprianu.
7. den: Korsické zážitky završíme ve Filitose. Společně zjistíme, co skrývá zdejší historické naleziště. Na závěr pak prozkoumáme hlavní město Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparte. Dopoledne navštívíme jeden z nejvýznamnějších archeologických areálů na Korsice ve Filitose . Kromě muzea s mnoha exponáty si tu budeme moci prohlédnout prehistorické menhiry a tajuplné stavby z kyklopského zdiva zvané torri.  Odpoledne nás čeká hlavní město ostrova Ajaccio , ve kterém se narodil slavný, ale i nenáviděný vojevůdce Napoleon Bonaparte. Uvidíme zde několik jeho památníků, zájemci budou moci navštívit i Napoleonův rodný dům . Projdeme se kolem moderního i starého rybářského přístavu a uvidíme středověkou pevnost , ve které dodnes sídlí jednotky francouzské cizinecké legie. Celou Korsiku provázejí jedlé kaštany , od mouky a koláčů až po zmrzlinu. Perfektní suvenýr, který můžeme v Ajacciu nakoupit. Nocleh v Ajacciu.
8. den: Dle letových řádů odlet zpět do ČR. V závislosti na letových řádech možné volno ve městě Ajaccio, následný odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (let s přestupem) .

08.06. - 15.06.23 čtvrtek - čtvrtek
snídaně letecky
45 990 Kč
cena za 8 dní

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Ajaccio – Praha se všemi poplatky (let s přestupem)
  • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • doprava letiště – hotel – letiště
  • doprava v rámci programu zájezdu
  • 7x ubytování ve 3* hotelích na ostrově
  • 7x snídaně
  • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

  • vstupné a doprava na místě (MHD, lodní lístky a jiné)
  • cestovní pojištění léčebných výloh
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 700 Kč